Strona główna                      Aktualności - z życia Parafii i Kościoła

Wielki Czwartek

     Jest to dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa, w tym dniu dzieci ze szkół podstawowych naszej parafii oraz panie z kół Różańcowych wyraziły naszemu ks. prob. poprzez kwiaty i życzenia swoją wdzięczność za dar Jego kapłaństwa.
     Msza św. w dniu dzisiejszym sprawowana była o godz. 17.30 w intencji "o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej dla Kościoła Świętego, papieża Franciszka, kapłanów, osób konsekrowanych, naszego księdza proboszcza Eugeniusza Walczaka."
     W czasie mszy św. usłyszeliśmy bicie dzwonów na "Chwała na Wysokości" po czym zamilkły aż do "Chwała na Wysokości" w wigilię Paschalną.
     Po Mszy Wieczerzy Pańskiej w procesji przeniesiony został Najświętszy Sakrament do bocznego ołtarza, tzw. ciemnicy, gdzie wierni mogą adorować Pana Jezusa.
     W Wielki Czwartek oczyszcza się w kościołach ołtarze, lichtarze, kropielnice, by na Święta Zmartwychwstania wszystko lśniło. Ma nam to przypominać, że Chrystus, zmartwychwstając, otoczył nasze życie nowym blaskiem.

Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP - Goliszew 2008 - 2019