Galeria                                    Aktualności - z życia Parafii i Kościoła

Objawienie Pańskie

     Pokłon Mędrców ze Wschodu złożony Dziecięciu Jezus, opisywany w Ewangelii przez św. Mateusza (Mt 2, 1-12), symbolizuje pokłon świata pogan, wszystkich ludzi, którzy klękają przed Bogiem Wcielonym. To jedno z najstarszych świąt w Kościele. Trzej królowie być może byli astrologami, którzy ujrzeli gwiazdę - znak narodzin Króla. Jednak pozostanie tajemnicą, w jaki sposób stała się ona dla nich czytelnym znakiem, który wyprowadził ich w daleką i niebezpieczną podróż do Jerozolimy.
     W tym szczególnym czasie świąt Bożego Narodzenia dnia 6 stycznia 2019 r. w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 mogliśmy obejrzeć przedstawienie "Jasełka" wykonane przez dzieci klasy szóstej Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Goliszewie.
     Przedstawienie zaaranżował Ks. prob. Eugeniusz Walczak który też czuwał nad poprawnym wykonaniem przez dzieci określonych scen z Ewangelii. Na koniec nie zabrakło oklasków którymi to wierni zgromadzeni w naszym kościele parafialnym wyrazili swoje uznanie dla młodych kolędników.
Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP - Goliszew 2008 - 2019