Galeria                                   Aktualności - z życia Parafii i Kościoła

Parafialne Rekolekcje Wielkopostne A.D.2022

     Rekolekcje wielkopostne to czas, który pozwala nam lepiej i głębiej przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. To właśnie rekolekcje pomagają zagłębić się w Mękę Chrystusa i uświadomić sobie prawdy, o których na co dzień często zapominamy.
     Udział w rekolekcjach wielkopostnych powinien być dla nas czasem zadumy i refleksji nad własnym życiem.
     Rekolekcje wielkopostne w naszym kościele trwały w dniach 02 - 05 kwietnia. Nauki rekolekcyjne w czasie pokutnym głosił ks. Witold Morozowicz wikariusz parafii pw. NMP Królowej Polski w Kaliszu.
     W czasie trwania rekolekcji przed każdą Mszą Świętą i w wyznaczonych godzinach można było skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania. W poniedziałek w konfesjonałach posługiwali kapłani z naszego dekanatu, by umożliwić pojednanie się z Panem Bogiem wszystkim pragnącym szczerze się wyspowiadać.
     Na zakończenie we wtorek 05 kwietnia, ks. Proboszcz Eugeniusz Walczak podziękował serdecznie Ks. Witoldowi za podjęty trud głoszenia rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii.
     Niech ten czas łaski i ostatnie dni Wielkiego Postu niech będą owocne, byśmy mogli cieszyć się prawdziwą radością Zmartwychwstania.

Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP - Goliszew 2008 - 2022