Galeria                                   Aktualności - z życia Parafii i Kościoła

Odpust - Św. Rozalii

     Tradycyjnie 4 września A.D. 2022 Nasza wspólnota parafialna świętowała uroczystość odpustową ku czci św. Rozalii - patronki naszego Kościoła. Sumie odpustowej o godz. 11:30 przewodniczył ks. proboszcz Eugeniusz Walczak a Słowo Boże wygłosił ks. Krzysztof Stachowiak, misjonarz z Papui Nowej Gwinei.
     Mszę świętą odpustową swoim śpiewem ubogaciła nam młoda artystka Nikola.
     Po Mszy świętej jeszcze przed procesją ks. Krzysztof pobłogosławił nauczycieli i dzieci rozpoczynające nowy rok szkolny.
     Następnie licznie zgromadzeni wierni podążyli za Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie w uroczystej procesji wokół kościoła. W uroczystości uczestniczyli księża z naszego dekanatu, członkinie kół różańcowych niosące różaniec, panie niosące feretrony, dziewczynki sypiące kwiatki.
     Na koniec ks. proboszcz Eugeniusz Walczak podziękował ks. Krzysztofowi za posługę przy ołtarzu oraz wszystkim zgromadzonym za obecność, która jest świadectwem wiary. Ks. proboszcz zaprosił też wszystkich obecnych na piknik parafialny do agroturystyki „ Zacisze” w Wojciechówce.
     Warto dodać, że nasza patronka, św. Rozalia była pustelnicą, żyła w grocie na Sycylii. Do dnia dzisiejszego jest czczona w świątyni wybudowanej w miejscu jej życia, modlitwy i śmierci.

Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP - Goliszew 2008 - 2022