Galeria                                    Aktualności - z życia Parafii i Kościoła

Odpust - Św. Rozalii

     Tradycyjnie w sobotę 4 września A.D. 2021 nasza wspólnota parafialna świętowała uroczystość odpustową ku czci św. Rozalii - patronki naszego Kościoła. Sumie odpustowej (o godz. 11:00) przewodniczył ks. Piotr Bamberski, proboszcz parafii w Przespolewie, a homilię wygłosił o. Przemysław Ilski, redemptorysta.
     Po Mszy świętej licznie zgromadzeni wierni podążyli za Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie w uroczystej procesji wokół kościoła. W uroczystości uczestniczyli również księża z naszego dekanatu, zaprzyjaźnieni kapłani, harcerze, członkowie kół różańcowych naszej parafii, dziewczynki sypiące kwiatki. Szkołę Podstawową im. ks. Jan Twardowskiego w Goliszewie reprezentował poczet sztandarowy, nie brakowało też uczniów, którzy swoim uczestnictwem we Mszy św. odpustowej rozpoczęli nowy rok szkolny i katechetyczny.
     Na koniec ks. proboszcz Eugeniusz Walczak podziękował kapłanom za posługę przy ołtarzu oraz wszystkim zgromadzonym za obecność, która jest świadectwem wiary.
     Warto dodać że nasza patronka, św. Rozalia była pustelnicą, żyła w grocie na Sycylii. Do dnia dzisiejszego jest czczona w świątyni wybudowanej w miejscu jej życia, modlitwy i śmierci.


Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP - Goliszew 2008 - 2021