Galeria                                    Aktualności - z życia Parafii i Kościoła

Odpust Św. Piotra z Alkantary

     Dnia 19 października w naszej parafii jak co roku odbyły się uroczystości odpustowe ku czci św. Piotra z Alkantary. Św. Piotr jest jednym z patronów naszego Kościoła, gdy wchodzimy do kościoła z prawej strony w bocznym ołtarzu widać obraz na którym widnieje postać świętego.
     Sumie odpustowej o godz. 10.30 przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Ks. Kan. Dok. Błażej Michalewski obecnie proboszcz w parafii Lipe.
     W swojej Homilii ks. Błażej poruszył temat życia pokutnego św. Piotra z Alkantary, zwrócił uwagę również na potrzebę dobrej spowiedzi.
     Na Sumie odpustowej gościliśmy księży z parafii naszego Dekanatu, z Domu Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim oraz zaprzyjaźnionych z naszą parafią.
     W dniu dzisiejszym młodzież mająca przystąpić za dwa lata do Bierzmowania poprzez otrzymanie różańców, uczestnictwo w nabożeństwie różańcowym i sumie odpustowej rozpoczęła swoje przygotowanie do tegoż wydarzenia.
     Po mszy św. odbyła się uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. W której uczestniczyli wszyscy obecni księża, parafianie, ministranci, dziewczynki sypiące kwiatki, panie z kół różańcowych.
     Na koniec nie zabrakł również podziękowań które nasz proboszcz ks. Eugeniusz Walczak skierował do Ks. Błażeja, parafian i gości.
Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP - Goliszew 2008 - 2019