Galeria                                   Aktualności - z życia Parafii i Kościoła

Odpust Niepokalanego Poczęcia NMP

     W tym roku 8 grudnia Uroczystości Odpustowe Niepokalanego Poczęcia NMP przypadły na Niedzielę.
     W naszym kościele od piątku do niedzieli mogliśmy uczestniczyć w spowiedzi Adwentowej która była dla nas odpowiednim przygotowaniem do przeżywania Uroczystości odpustowych w naszej Parafii.
     Uroczystej Koncelebrowanej Mszy św. odpustowej o godz. 12:00 sprawowanej w intencji Parafian i Przebłagalnej za grzechy całego świata, przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. mgr Witold Morozowicz – wikariusz ze Stawiszyna.
     W czasie Mszy świętej Odpustowej ks. Witold zgodnie z tradycją poświęcił książeczki i medaliki dla dzieci które w przyszłym roku maja przystąpić do I Komunii Świętej.
     W swojej Homilii odpustowej ks. Wikary nawiązał do tego co oznacza tytuł NMP - Niepokalanie Poczęta, oznacza on że NMP przyszła na świat bez grzechu była wolna od wszelkich ran jakie zadaje grzech pierworodny.
     W dalszej części homilii ks. Witold przedstawił przykłady kultu i czci jakie możemy spotkać w naszym kraju do NMP.
     We Mszy św. odpustowej uczestniczyli księża z okolicznych parafii naszego Dekanatu, dziewczynki sypiące kwiaty, parafianie i goście.
     Na koniec po mszy św. odpustowej ks. Wikary udzielił wszystkim zgromadzonym wiernym poprzez włożenie rąk na głowę prymicyjnego błogosławieństwa .
     W każdej Mszy św. odpustowej warto uczestniczyć by doświadczyć bliskości Boga który w tym dniu za pośrednictwem Kościoła Świętego udziela wiernym Odpustu Zupełnego pod zwykłymi warunkami.


Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP - Goliszew 2008 - 2019