Strona główna                      Aktualności - z życia Parafii i Kościoła

Odnowienie Misji Świętych w Naszej Parafii

     Po roku od zakończenia misji świętej odbywa się odnowienie. Jest ono nawiązaniem do praktyki św. Pawła Apostoła, który co jakiś czas odwiedzał założone przez siebie wspólnoty, aby umocnić je w wierze. Wspominają o tym Dzieje Apostolskie „Po pewnym czasie powiedział Paweł do Barnaby: «Wróćmy już i zobaczmy, jak się mają bracia we wszystkich miastach, w których głosiliśmy słowo Pańskie»” (Dz 15, 36). Misjonarze, kiedy przybywają po roku od zakończenia misji, mają to samo zadanie i przyświeca im ta sama intencja, aby sprawdzić owocność zasianego słowa.
     Odnowienie Misji prowadził Misjonarz Oblat Maryi Niepokalanej o. Janusz Snarski OMI.
     Ogólnym tematem odnowienia misji były słowa "Uczestniczę we wspólnocie Kościoła".
     Na każdy dzień misji o. Janusz przygotował takie hasła jak: "Zanurzam się w ofierze Eucharystii", "Zawierzam się Bogu", "Świadek Zmartwychwstałego", "Z ufnością ku Bogu" czy "Dzielić się odpowiedzialną Miłością".
     Po każdej porannej i popołudniowej Eucharystii, odbywały się nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, procesja Maryjna ze świecami wokół kościoła oraz nabożeństwo czuwania dla kandydatów do bierzmowania i ich rodzin.
     Na zakończenie odnowienia misji w naszej parafii w czwartek 20 czerwca podczas Mszy św. o godz. 18.00 o. Janusz udzielił wszystkim obecnym Misyjnego Błogosławieństwa. Z ust księdza proboszcza nie zabrakło też serdecznych podziękowań skierowanych do o. Janusza za przeprowadzenie odnowienia misji.


Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP - Goliszew 2008 - 2024