Galeria                                    Aktualności - z życia Parafii i Kościoła

Misje Święte w Naszej Parafii

     Misje święte to swego rodzaju otwarte rekolekcje. W parafii przeprowadza się je zazwyczaj raz na dziesięć lat. Trwają przeważnie osiem dni, od niedzieli do niedzieli. To czas szukania i poznawania Pana Boga, odkrywania Jego miłości, otwierania przed Nim swego serca i rozpoznawania Jego woli w swoim życiu.
     Uroczyste wprowadzenie misjonarza, intronizacja Pisma św., symboliczne przekazanie kluczy do kościoła oraz nałożenie stuły misjonarzowi na mszy św. niedzielnej rozpoczęły Misje Święte w naszej parafii.
     Misje prowadzili Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej o. Waldemar Janecki OMI i o. Janusz Snarski OMI.
     Pierwszym znakiem potwierdzającym rozpoczęcie Misji był dzwon pokutny, który rozbrzmiewał od poniedziałku do środy zawsze po homilii o. Misjonarza.
     Głównymi tematami Misji były: dekalog, pamięć i modlitwa za zmarłych, pamięć o chorych, spowiedź święta, Eucharystia, modlitwa o powołania, ekspiacja za grzechy i wady, Matka Boża i rodzina.
     Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa odbywały się prawie każdego dnia przy wybranych kapliczkach na terenie naszej parafii, przy których licznie gromadzili się wierni.
     Od poniedziałku do soboty w naszej świątyni uczestniczyć można było w codziennym odmawianiu różańca świętego w intencji Misji. Na zakończenie w sobotę po Mszy św. o godz. 18.30 uczestniczyliśmy w nabożeństwie z uroczystym Aktem oddania się Maryi.
     Zakończenie Misji odbyło się w niedzielę 25 czerwca o godz. 15.00 i zwieńczyło je nabożeństwo na palcu przed kościołem przy nowym krzyżu misyjnym, który poświecił o. Waldemar.Nabożeństwo przy odnowionym Krzyżu w Jankowie
Misje w Kościle
Zakończenie Misji Św.
Dokument Zakończenia Misji Św.Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP - Goliszew 2008 - 2023