Strona główna                      Aktualności - z życia Parafii i Kościoła

Jasełka w wykonaniu dzieci

     Pokłon Mędrców ze Wschodu złożony Dziecięciu Jezus, opisywany w Ewangelii przez św. Mateusza (Mt 2, 1-12), symbolizuje pokłon świata pogan, wszystkich ludzi, którzy klękają przed Bogiem Wcielonym. To jedno z najstarszych świąt w Kościele. Trzej Królowie być może byli astrologami, którzy ujrzeli gwiazdę - znak narodzin Króla. Jednak pozostanie tajemnicą, w jaki sposób stała się ona dla nich czytelnym znakiem, który wyprowadził ich w daleką i niebezpieczną podróż do Jerozolimy.
     Z inicjatywy ks. proboszcza tradycyjnie w sobotę 6 stycznia podczas mszy św. o godz. 11.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Goliszewie wzięły udział w "Jasełkach". W przygotowaniu dzieci do przedstawienia mieli wkład p. Katarzyna Łakomiak-Korach, p. Ewelina Tomczak i p. Tomasz Smoliński. Gromkie brawa zgromadzonych wiernych wyraziły pochwałę dla młodych kolędników, którzy z okazji niedawnych imienin złożyli ks. Eugeniuszowi najserdeczniejsze życzenia.
     Radosne kolędowanie zakończyło się błogosławieństwem, podziękowaniami i życzeniami ks. proboszcza dla całej wspólnoty parafialnej.

Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP - Goliszew 2008 - 2024