Strona główna                        Aktualności - z życia Parafii i Kościoła

Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

     W czwartek 8 czerwca po niedzieli Trójcy Przenajświętszej przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Jest to szczególny dzień w życiu Chrześcijan. Pan Jezus pod postacią chleba w Najświętszym Sakramencie wychodzi z Świątyni by zobaczyć nas, być wśród nas, przemierzyć z nami drogę do czterech ołtarzy przygotowanych wcześniej przez poszczególne miejscowości z naszej parafii.
     Procesja do przygotowanych ołtarzy przy naszym Kościele wyruszała po mszy św. o godz. 10.00. Procesji przewodniczył nasz ks. prob. Eugeniusz Walczak. W uroczystościach udział wzięły: Orkiestra Dęta "Wiwat", delegacje Ochotniczych Straży Pożarnych, Członkowie i członkinie Róż Różańcowych, Dziewczynki sypiące kwiatki, Ministranci, dzieci i młodzież oraz licznie obecni wierni z naszej parafii.
     Kościół od samych początków dawał wyraz swojej wierze w realną obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i dlatego Eucharystię uczynił centralnym ośrodkiem kultu Nowego Przymierza.
     W Polsce jako pierwszy wprowadził to święto bp Nankier w 1320 r. w diecezji krakowskiej, natomiast w Kościele unickim – synod zamojski w 1720 r. W Kościele katolickim w Polsce pod koniec XIV w. święto Bożego Ciała było obchodzone już we wszystkich diecezjach. Było ono zawsze zaliczane do świąt głównych. Od końca XV w. przy okazji tego święta udzielano błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.
     Od piątku przez kolejne osiem dni będą odbywały się po Mszy św. procesje z Najświętszym Sakramentem wokół naszego kościoła. Z godnie z tradycją każdego dnia inne miejscowości naszej parafii organizowały obsadę procesji. Będzie to wyrazem naszej wiary i wierności tradycji.Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP - Goliszew 2008 - 2023