Strona główna                      Aktualności - z życia Parafii i Kościoła

Wizytacja Kanoniczna i Bierzmowanie w naszej parafii

     Dnia 22 czerwca 2024 r. o godz. 8.00 rozpoczęła się wizytacja kanoniczna naszej parafii. Swoją wizytację ks. Bp. Łukasz Buzun rozpoczął od wspólnej modlitwy Różańcowej za zmarłych na cmentarzu parafialnym.
     O godz. 9.15 ks. Biskup udał się do naszej świątyni, gdzie wraz z dziećmi komunijnymi i rocznicowymi odmówił Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
     Po modlitwie ks. Bp. Łukasz udzielił swojego pasterskiego błogosławieństwa dzieciom, matkom z dziećmi i matkom w stanie błogosławionym.
     Na godzinę 10.00 zaplanowano wizytę u chorego, dokąd niezwłocznie ks. Bp. wraz ks. proboszczem się udali.
     Około godziny 11.00 wizytator spotkał się z Radą Parafialną, Sołtyskami, Dyrektorkami Szkół Podstawowych i przedstawicielami innych stowarzyszeń.
     Następnie o godz. 12.00 ks. Bp. Łukasz Buzun przewodniczył mszy św. z homilią, na której udzielił wszystkim kandydatom sakramentu bierzmowania w czym pomagali mu kapłani z naszego dekanatu.
     Podczas bierzmowania kandydat zostaje namaszczony przez biskupa olejem krzyżma na czole na znak pieczęci duchowej, znamienia Ducha Świętego, które otrzymuje, jako dojrzały wyznawca Chrystusa. Darem sakramentu bierzmowania jest Duch Święty, który daje moc i radość bycia świadkiem Chrystusa w ludzkiej społeczności, a także różnorakie dary, które umożliwiają odpowiedzialną współpracę w budowaniu chrześcijańskiej wspólnoty i aktywne uczestnictwo w życiu Kościoła.
     Młodzież przystępująca do bierzmowania uczestniczyła we mszy św. czytając Słowo Boże przewidziane na tę uroczystość, wznosząc prośby do Boga w modlitwie powszechnej oraz biorąc udział w uroczystej procesji z darami.
     Na koniec nie zabrakło wzajemnych podziękowań.


Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP - Goliszew 2008 - 2024