Galeria                                  Aktualności - z życia Parafii i Kościoła

Bierzmowanie w naszej parafii

     Po odpowiednim czasie przygotowywania, które prowadził nasz Ks. prob. Eugeniusz Walczak, dnia 09 czerwca 2021 r. w środę na Mszy św. o godz. 16.00 wszyscy kandydaci przyjęli sakrament bierzmowania.
     Mszy św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Ks. Bp. Damian Bryl Ordynariusz naszej Diecezji. Ks. Bp. Damian po Homilii udzielił wszystkim kandydatom sakramentu bierzmowania.
     Podczas bierzmowania kandydat zostaje namaszczony przez biskupa olejem krzyżma na czole na znak pieczęci duchowej, znamienia Ducha Świętego, które otrzymuje, jako dojrzały wyznawca Chrystusa. Darem sakramentu bierzmowania jest Duch Święty, który daje moc i radość bycia świadkiem Chrystusa w ludzkiej społeczności, a także różnorakie dary, które umożliwiają odpowiedzialną współpracę w budowaniu chrześcijańskiej wspólnoty i aktywne uczestnictwo w życiu Kościoła.
     Młodzież przystępująca do bierzmowania uczestniczyła we Mszy św. czytając słowo Boże przewidziane na tę uroczystość, wznosząc prośby do Boga w modlitwie powszechnej, oraz biorąc udział w uroczystej procesji z darami.
     Nie zabrakło również podziękowań, które przygotowała młodzież i rodzice, za wszelki trud włożony w przygotowania do uroczystości i za dar bierzmowania min. dla Ks. Bp. Damiana, naszego ks. prob. Eugeniusza i nauczycieli.


Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP - Goliszew 2008 - 2021